Skrodzki, Hans - Los-Nr. 895

LOS: 895

Skrodzki, Hans
„Havelhöhen“. Li. u. sign. Hans Skrodzki, dat. 1951. Aquarell/Papier, ca. 26 x 35,8 cm (Bildausschnitt). Passepartout, vergl. R..